Kalplerdeki coşku meydanlara taştı

İstanbul’da galibiyetin ardından maçı meydanlardaki dev ekranlarda takip edenler büyük coşku yaşarken, evlerinde izleyenler de son düdükle birlikte bayraklarıyla caddelere, meydanlara indi. 

Ankaralılar da Milli Takım’ın zaferini ellerinde Türk bayrakları ile kutladı. Bazı vatandaşlar ise araç konvoyu oluştururken, 15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı’nda toplananlar da vardı. 

İzmir’de de çok sayıda kişi, Gündoğdu Meydanı’na ve Kordon’a akın etti. 

Bursa’da vatandaşlar galibiyeti, meşale ve tezahüratlarla kutladı. 

Tekirdağ Süleymanpaşa’da sahil dolgu alanını dolduranlar meşaleler yakıp meydanı kırmızıya boyadı. 

Gelin-damat izledi 

Bartın’ın Amasra ilçesinde dünya evine giren Gökhan Kabaşer ve Dominik vatandaşı Monica Mertinez, damatlık ve gelinlikle ilçe meydanına gelerek, dev ekranda Türkiye-Avusturya maçını izledi.  

Trabzon’da araçlarıyla konvoylar oluşturan vatandaşlar, daha sonra Trabzon Meydan Parkı’nda bir araya gelerek horon ve kol bastı oynadı. 

Siirt’te de 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda dev ekran kuruldu. Maçın ardından vatandaşlar ellerinde meşalelerle davul eşliğinde halay çekti.  

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde vatandaşlar, TÜGVA bahçesinde kurulan dev ekrandan maçın heyecanını yaşadı. Kutlamalarda Türkiye ve Filistin bayrakları dalgalandırıldı. 

Maçın ardından Suriye’de de İdlib/Taftanaz’da sivil halk Türk bayrakları ile sokağa indi.  

Marmaray’ı durduran heyecan!

İstanbul’da Bakırköy Sanatçılar Parkı’na maç için dev ekran kuruldu. Parkın yanından geçen Marmaray’ın makinisti de treni durdurarak bir süre müsabakayı seyretti. Makinist, kısa süre sonra korna çalarak seferine devam etti.

Avrupa’da da kutlandı

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları da büyük sevinç yaşadı. Maçın oynandığı Almanya Leipzig’de Milli Takım oyuncuları, kaldıkları otelin önünde galibiyeti Türk vatandaşlarla kutladı. Almanya’da Berlin ve Köln, Hollanda’da Amsterdam ve Rotterdam, İsviçre’de Cenevre gibi kentlerde büyük coşku vardı. Avusturya’nın başkenti Viyana’da mağlubiyetin üzüntüsü yaşanırken, Türk vatandaşlar zaferi kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir