Altın Sahiplerini Uyarı: “Yarın Başlayacak 2 Ay Sürecek! Hazırlığa Başlayın”

Uluslararası piyasaların haftalardır beklediği açıklama dün gelmiş ve ABD Merkez Bankası (Fed), faizleri beklentiler ölçüsünde sabit tutarak güvercin tonda açıklamalarda bulunmuştu.

Fed’in enflasyon verilerinin beklenenin üzerinde geldiğini ve faiz indirimlerinin beklenenden çok daha uzun süre ertelenebileceğini açıklaması altın sahiplerinde büyük bir karamsarlığa neden olurken, konuya ilişkin çarpıcı uyarılarda bulunan Kapalıçarşı piyasalarının uzman ismi İslam Memiş, emtia tarafında yeni bir manipülasyon piyasasının yaratıldığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

YARIN AÇIKLANACAK ENFLASYON VERİSİ HAYATİ ÖNEME SAHİP

“Merakla beklenen ABD Merkez Bankası’nın faiz kararı açıklandı.

Cuma günü enflasyon verisi ve tarım dışı istihdam bilgileri gelecek. Bu veriler altın ve gümüş fiyatları için oldukça önemli olacak. Çünkü temmuz ayına kadar yaşanacaklar bizim için çok önemli.

Fed, beklentiler doğrultusunda faiz değişikliğine gitmedi. Sürpriz yapmadı, piyasaları ters köşeye yatırmadı ancak Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları biraz daha güvercin tondaydı. Çok havalarda uçmadı çünkü artık dünya piyasaları buna inanmıyor. Enflasyon açıklamaları gerçekçiydi, hedeflerimizden uzağız ve düşmesini kısa sürede beklemiyoruz dedi.

Ons altın 2288 dolar seviyesinde. Gün içerisinde 2326 dolara kadar yükseldi. 2280 kritik bir öneme sahip çünkü aşağı yönlü kırılırsa düşüşler 2200’e kadar devam edebilir.

Şimdi 2280 dolar destek seviyesi güçlü bir sınır ancak aşağı yönlü kırılacak mı? 2195 dolar seviyesi uyarım olmuştu aylar önce ve gecikmeli de olsa bu gerçekleşecek gibi duruyor. Düşüş trendi 2200 dolara kadar devam eder.

Gram altın/TL fiyatı serbest piyasalarda 2435 TL seviyesinde. Gram altın fiyatları da ons altın nedeniyle negatif etkilenecek ve muhtemelen 2400 liranın altına sarkacak. Ancak bu düşüşlerde neler yapacağız?

“1 MAYIS’TA BAŞLADI TEMMUZ AYINA KADAR SÜRECEK”

Nisan ayı itibarıyla piyasalarda bir belirsizlik vardı ve savaş piyasası boyunca manipülasyonlar devam etti. Bu manipülasyon piyasası mayıs ve haziran aylarında devam edecek. Bütün yatırım araçlarında sert dalgalanmalara hazır olun. Bu yüzden yapmanız gereken tek bir şey var. İster elinize TL geçsin ister döviz…

Elinize para aldığınız anda emtia satın almanız gerekiyor. İki ay boyunca baskılanan, geniş bant aralığında dalgalanan bir piyasaya hazır olun. Ben sizi Temmuz ayına hazırlıyorum çünkü Temmuz’da dananın kuyruğu kopacak ve yükseliş trendinin devam edeceğini, agresif yükselişlerin yaşanacağını göreceksiniz.

Biz yatırımcıyız, düşüşleri alım fırsatı olarak değerlendireceğiz ve kenarda bekleyeceğiz. Ons altın tarafında 3000 dolar, gram altın tarafında 3500 lira beklentiler güncelliğini koruyor. Ötelenen bir şey yok, yıllık hedefimizde değişen hiçbir şey yok. Sadece manipülasyon piyasası geri geldi, bunu aktif olarak 1 Mayıs itibarıyla uygulamaya soktular. Bazı sabahlar sert düşüşler bazı sabahlar ise sert yükselişler göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir